Profesyonel Php Yazılım Hizmeti!

Web programlama firmalara ve kişilere sitelerindeki içerikleri istedikleri an değiştirme, düzenleme ve güncelleme kolaylığı sağlayan uygulamalar. Teknolojiye paralel olarak hızla ilerleyen ve günümüzde geniş kitlelerin ulaşımına açık iletişim araçlarından olan internet, kuruluşların ve kişilerin hizmetlerini tanıttığı ve pazarladığı ciddi bir mecra. Bu alandan faydalanmak için gerekli olan iyi bir web tasarım ve web yazılımı olan site sahibi olmak.

Web Yazılım

Web Yazılımcısının Bilmesi Gereken Unsurlar

  • Veri ve Algoritmalar
  • Programlama DDilleri
  • Sürüm Kontrolü
  • Veri Tabanı ve SQL
  • Web Sunucusu


Veri Yapıları Ve Algoritmalar: Dizi, harita, bağlantılı liste, küme ve benzer tüm veri yapılarına hâkim olmak gerekmektedir. Web yazılım uzmanlarının öğrenmesi gereken en önemli konudur. Çoğu programlama eğitimine başlamadan önce veri yapıları ve algoritmalar gösterilir.

Programlama Dilleri: Yazılım dillerini öğrenmeden web yazılımcı olunması mümkün değildir. Css ve Java öğrenilmesi geren başlıca programlamalardır. Bu web yazılım dillerine yeterli seviyede hâkim olduktan sonra kendilerini geliştirmek isteyen yazılımcılar, Phyton ve Javascript ile kariyerlerini yükseltebilirler.

Sürüm Kontrolü: Sürüm kontrolü kodu saklamak ve iş birliği yapmak için gerekli bir unsurdur. Web yazılımcı olmak isteyen Git veya SVN gibi sürüm kontrolleri içi kullanılan materyalleri bilmelidir. Git, günümüzde şirketlerin yaklaşık %70’i tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla ilk olarak Git sürüm kontrolü öğrenilerek başlanmalıdır.

Veri Tabanı ve SQL: Çok sayıda veri tabanı çeşidi vardır. Oracle, Microsoft SQL ve daha fazlası, sektörde adlarından oldukça söz ettirmektedir. Bunlardan bir tanesini bilmek yeterlidir ancak veri tabanı işleyişi mutlaka bilinmelidir.

Web Sunucusu: Web yazılım uzmanının doğrudan web sunucusu ile bir alakası olmasa da yarattığı programın sunucu üzerindeki etkisine egemen olması gerekmektedir.